PŘECHODEM K SOBĚ

Pouť pro všechny s prvky přechodového rituálu

7. 7. – 11. 7. 2024 – Polovina kapacity obsazena

CO NÁS NA SPOLEČNÉ POUTI ČEKÁ?

Naše putování začne v Čarokrásné chaloupce u Babky ve Hvozdnici ve Středočeském kraji. Seznámíme se u kotlíkové polévky a společného ohně, ráno vyrazíme na pouť. Poznáme jedny z nejstarších a dechberoucích českých turistických tras kolem krásných českých řek Sázavy a Vltavy. Zažijeme romantické údolí Kocáby, vykoupeme se ve vodopádu, rybníku i řekách, budeme pít vodu ze studánek a užijeme si krásné vyhlídky ze skal i rituál s průchodem jeskyní. Závěr nás čeká opět na chaloupce ve Hvozdnici s rituální saunou.

Po celou dobu poutě bude zajištěn sebepoznávací a rozvojový program a celá pouť bude vedena jako přechodový rituál. Pouť je vhodná pro každého, kdo se nachází na životní křižovatce a vnímá, že potřebuje čas zastavení, sebereflexe a rozjímání a podporu průvodců i skupiny.

Budeme společně vědomě dýchat, pracovat s hlasem, otužovat se a meditovat.

Budeme se navzájem poznávat, inspirovat se a vytvářet nová přátelství.

Vystoupíme z komfortní zóny bez přemíry jídla a pohodlí. Spát se bude ve stanech, koupat v přírodě.

Vystavíme své tělo přírodním živlům a tím ho oživíme a dodáme do těla touhu zase plně žít v souladu se svým srdcem.

Pouť je vhodná pro jednotlivce, páry i rodiny. Děti se mohou účastnit v případě, že jejich rodič/e přeberou plnou zodpovědnost za to, že jejich účast nenaruší pouť a program celé skupiny. Starší dospívající od 16 let se mohou účastnit samostaně, s povolením rodičů.

Putovat budeme cca 1. den 0 km, 2. den 18 km, 3. den 23 km, 4. den 19 km, 5. den 6 km, celkem cca do 70 km.

Proč si dopřát pouť s námi? 

Nacházíš se na životní křižovatce? Čeká nebo tě potkala změna v životě, partnerství, rodičovství, zdraví, v práci či profesi? Přichází nové životní období, kterému chceš dát pozornost? Plánuješ zásnuby, svatbu, rodičovství? Čeká nebo Tě potkal rozchod či rozvod, úmrtí, vyhazov či změna v rodině, dospívání dětí, odchod dětí atd.? Nebo jen cítíš, že si chceš dopřát čas pro zastavení a pozornost tomu co prožíváš právě teď?

Pouť je ideální způsob, jak dopřát čas, prostor a pozornost tomu, co právě prožíváš a připravit se a nastavit si dobré záměry pro nové životní období.

PRŮVODCI POUTÍ

PaKa 🙂

Pavel a Katy Juřenčákovi

Jsme si partnery více než 25 let, s láskou pečujeme o naše čtyři děti, které jsou nám největšími učiteli. Milujeme cestování, dobrodružství, poznávaní nových zemí, kultur a jejich obyvatel, poutě a přírodu. Naše prozatím největší dobrodružství bylo 4 měsíční cestování obytkou Bobíkem a s celou rodinou. Cestovali jsme po Evropě a kousku Afriky. Katy je vášnivá poutnice, alespoň jednou za rok si dopřává poutě na posvátná místa, její nejdelší pěší pouť byla 600 Km, ráda propojuje poutě a půst. Pavel je sportovec a praktický chlap, který oceňuje zdravý selský rozum. Společně tvoříme přednášky a workshopy pro jednotlivce i páry, dospívající i dospělé. Na této pouti s námi bude naše nejmladší dcera Jasmínka (tou dobou 22 měsíců).

Ubytování a strava

Spát budeme první noc na chaloupce, další noci ve volné přírodě.

Jídlo bude částečně zajištěno a částečně z vlastních zásob. Několikrát během cesty bude možné navštívit restauraci - občerstvení.

Během poutě je možnost dopřát si jednodenní i vícedenní řízený půst.

Přesný doporučený rozpis co vzít s sebou, obdržíte po závazném přihlášení.

Praktické informace

1. DEN se setkáme v podvečer na Čarokrásné chaloupce u Babky, seznámíme se, uvaříme si společně kotlíkovou polévku, opečeme buřty a užijeme si posezení u ohně.

2. až 4. DEN pouť s prvky přechodového rituálu kolem krásných českých řek: Sázavy, Vltavy a Kocáby, krásy české krajiny, skály, studánky, vyhlídky, koupání, rituální přechod jeskynní štoly

5. DEN zavárečné doputování na chaloupku, očistná sauna, slavnostní oběd a rozloučení na Čarokrásné chaloupce, odjezd v odpoledních až podvečerních hodinách

Mohou nastat okolnosti, které neovlivníme (počasí, zdraví, atd.) a my budeme nuceni pozměnit program. Buďme tedy i na takovou možnost připraveni.

Skupina maximálně 15 poutníků + průvodci

Kolik mě toto putování bude stát?

Cena za osobu 7 500 Kč

Při účasti více poutníků z jedné rodiny cena 6 990 Kč

Cena zahrnuje:

Podpora a organizace před cestou, průvodcování, duchovní vedení, trasa, program, meditace, organizace na cestě, ubytování v Čarokrásné chaloupce, jídlo v chaloupce.

Cena nezahrnuje:

Stravu po dobu putování, pojištění, dopravu

Pro závaznou rezervaci je třeba zaslat nevratnou zálohu

ve výši 3 000 Kč/os.

Záloha se dá převést na jiný pobyt nebo termín v případě, že se podaří zajistit náhradníky.

Ohlasy poutníků

Pouť, pro mě spíš plnohodnotný hike, krásnou přírodou, mi poskytla příležitost k duševnímu odpočinku a inspiraci k zamyšlení. Po všech stránkách intenzivní zážitek. Vřele doporučuji.
Jakub
Velkým zážitkem a dosycením bylo pro mne koupání v divoké přírodě – jezerech, řekách, pod vodopádem a rituál vedený Katy nad Garabandalem. Děkuji Katy za jemné vedení a až andělskou ochranu a Pavlovi za praktickou mužskou podporu. Bylo to s celou skupinkou, teď již nových přátel, báječné. Těšíme se znovu ❤️
Vendy

Pokud máte dotazy, nebo se nyní na pouť nemůžete připojit a chcete s námi příště, pište zde.

Na  společné dobrodružství se moc těšíme!

PaKa a Jas 🙂