Čarokrásná chaloupka u Babky

Náš záměr byl zachovat genius loci více než 150 let staré chaloupky, nejstarší ve vesnici a otevřít její čaroprostor i vám.

Osobní konzultace

Chaloupka se nachází ve Středočeském kraji, v klidné obci Hvozdnice pod kopcem Babka, s dobrou dostupností do Prahy. Chaloupka vás přenese do starých časů, kdy ještě vše plynulo pomaleji. Zatopíte si v kachlových kamnech, uvaříte bylinkový čaj a místo sociálních sítí si užijete své blízké, plápolající oheň v krbu nebo si můžete přečíst pod kaštanem zajímavou knihu z místní knihovničky. 

Chaloupka je citlivě zrekonstruovaná, jsou použity dobové stavební prvky, jako jsou půdovky, pálené cihly, staré tesané trámy, hliněné omítky, historická dlažba, kachlová kamna, litinový krb a další. Nábytek je také dobový – renovovaný.

Čarokrásná chaloupka je komunitní prostor, který je možné využít pro pořádání workshopů až pro 20 osob, akcí, rituálů, pracovních, relaxačních, rekreačních a rodinných pobytů, seminářů, teambuildingů a krátkodobých pronájmů.

KUCHYNĚ – Kuchyně s jídelnou a kachlovými kamny je plně vybavena pro vaření až pro 20 osob. Dále zde najdete varnou konvici, plynový sporák, remosku, kávovar. Lednice s mrazákem je umístěna na chodbě.

KOUPELNA – Koupelna s toaletou a sprchovým koutem často ohromí svým půvabem díky kombinaci historické dlažby a hliněných impregnovaných omítek.

OBYTNÁ MÍSTNOST – Obytná místnost s litinovým krbem slouží jako obývák nebo ložnice díky rozkládací pohovce. V místnosti je knihovnička a skříň k uložení svršků.

CHODBA – Chodba je vstupním prostorem chaloupky a také je zde schodiště do podkroví. Najdete zde botník, věšáky, pod schody je prostor pro úklidové pomůcky a lednici s mrazákem.

PODKROVÍ – Nově vybudované podkroví slouží k pořádání akcí až pro 20 osob, workshopů a seminářů, videoprojekcí, ale také jako ložnice pro až 12 osob. V prostoru jsou matrace, pohovka, sedací polštáře a deky.

TERASY – Chaloupka má 3 terasy. Jednu zastřešenou terasu s opláštěním a stropním vytápěním, která může sloužit jako další obytný prostor při větších akcích. Po úpravách se využívá také jako červený stan. Dále dvě terasy nezastřešené, které je možné využít jako odpočinkový prostor po saunování nebo jako pódium pro menší koncerty a vystoupení.

ZAHRADA – Přestože se chaloupka nachází v obci, má poměrně velkou a klidnou zahradu, oplocenou plaňkovým plotem. Krášlí ji vzrostlé ovocné stromy, ovocné keře, květiny a mohutný ořech. Na zahradě jsou poklidná místa k odpočinku a posezení. Za chaloupkou je prostor s ohništěm, posezením, grilem a opékacími vidlicemi na oheň. Před chalupou je bylinková zahrádka. U sochy milenců, zasvěcené na podporu vztahů, si můžete zapálit svíčku s partnerským záměrem. Na zahradě najdete také původní studnu a terásku na posezení po sauně.

SAUNA – Ve sklepním prostoru je vybudovaná finská sauna až pro 8 osob. Přímo v sauně je studánka. Před saunou šatník na odkládání svršků. Na zahradě je umístěna sprcha s vodou přímo ze studny, dobové umyvadlo a ochlazovací pozinková vana.

Čarokrásná v každém ročním období

K chaloupce náleží dvě parkoviště. Jedno z ulice Slepá pro 3 auta. Jedno podél plotu z ulice Hlavní, vejdou se 2 auta. Jinak je možné parkovat u mateřské školky či Městského úřadu, vše na ulici Hlavní.

Možnosti obce Hvozdnice: Najdete zde hospůdku u rybníka a na hřišti. Poměrně dobře vybavený obchod – potraviny otevřené dopoledne a to i v sobotu a neděli. V blízkosti jsou možné procházky v lese a další výlety – tipy rádi předáme po rezervaci chaloupky.

Jak se k nám dostanete? Bus 314 ze Smíchovského nádraží, zastávka Hvozdnice. Vlak z Hlavního nádraží do Bojova a pak po žluté 1 km do Hvozdnice. Autem přijedete z Prahy na Měchenice, případně od Mníšku pod Brdy. Adresa Hvozdnice 72, na navigaci nejlépe zadat Čarokrásná chaloupka u Babky.

MILÁ SLOVA OD VÁS

Milá Katko a Pavle, už od pobytu v chaloupce se Vám chystám napsat. Chtěla jsem Vám jen říct, že Vaše chaloupka je tak UŽASNÉ MÍSTO. Bylo nám tam strašně dobře! A jsem moc ráda, že to takto náhodou a na rychlo vyšlo. Cítili jsme se tam krásně. To, jak jste pojali renovaci chaloupky, to je čirá nádhera, každý detail, každý doplněk, … minimalismus a ta knihovna? Nevěděli jsme, po které knize sáhnout dřív a tak jsme si ve zrychleném procesu, vzali aspoň z „každé“ něco. Užili jsme si pomalé bytí, chaloupku, procházky po okolí, kde je spousta hezkých míst, výlety. A do dnes to ve mně rezonuje. Věřím, že po našem pobytu bylo vše v pořádku a budeme se k Vám moct v budoucnu vrátit, odjíždět se nám vůbec nechtělo. Děkujeme!

Konečná Bára

Milá Káťo a Pavle,

chtěli jsme Vám napsat, že pobyt u Vás byl pro nás všechny překrásný. Kupodivu i všem našim už docela odrostlým dětem se u Vás líbilo, a to navzdory chybějící wifi. Mnoho témat se tam otevřelo, především samozřejmě vše kolem sexu. 

Já jsem měla pocit, jako bych tam žila odjakživa, hlavně v nocích kolem úplňku byla chaloupka skutečně čarokrásná. 

A panenka Marie hned u hlavy postele, to byla blaženost sama. Cítím s ní teď velmi silné propojení.

Děkujeme moc, byla to čirá nádhera!

Katka Bea a Pavel Bukáčkovi

Drahý Pavle a drahá Katy,

vytvořili jste opravdu kouzelné místo, kde jsme s kamarádkami mohly prožít krásný naplněný víkend. Kam oko pohlédne, tam lahoda, jemnnost, citlivost a vkus. Zároveň praktičnost a jednoduchost. Jste šikovní, pracovití, kreativní…Dobří lidé. Jde to poznat. Je to radost zde být! Radost! Děkuji Vám i tomuto krásnému místu! 

Chaloupko milá, věřím na brzkou shledanou.

S láskou Bára

Bára