MŮJ PŘÍBĚH

Pro partnery

Jsem ta, která miluje život, svoji rodinu a putování krajinou. Mé poslání je provázet druhé na cestě k celistvosti, dospělosti, plodnosti a laskavosti k sobě i k druhým. Jsem lektorkou, průvodkyní a poutnicí. 

Vystudovala jsem vysokou školu, ve své profesní praxi jsem pracovala na pozici konzultantky lidských zdrojů a lektorky firemního vzdělávání. Později jsem se stala lektorkou a průvodkyní celostního přístupu k životu dospělým, dospívajícím i dětem. 

Dětství jsem prožila mezi kopečky Bílých Karpat v malé vesnici na Valašsku. Připravovala jsem se na to, že převezmu rodinné podnikání a budu se věnovat gastronomii a hotelnictví. Život tomu chtěl však jinak. Ve 23 letech mi bylo diagnostikováno nevyléčitelné plicní onemocnění. V té době jsem měla 6měsíční dceru, dokončovala jsem vysokou školu, byla jsem čerstvě vdaná a žila jsem v našem novém malém bytě u Prahy. Nebyla jsem připravená být nemocná, brát doživotně léky a spíš přežívat než plně žít.

Když jsem pochopila, že západní medicína nemá pro mě uspokojivé řešení, rozhodla jsem se jít cestou alternativní medicíny. Od té doby jsem ušla dlouhou cestu celostního přístupu k životu, k sobě i druhým. Už je to mnoho let, co mohu říci, že jsem plně zdravá.

Nemoc pro mne byla velkou učitelkou a dala mi dar schopnosti nahlédnout do struktur ega a uvidět programy, které nám nedovolují žít jednoduše spokojený život.

Zvládla jsem i další životní výzvy jako konfrontaci s depresí nebo ztrátou dítěte. Tyto náročné situace mě vždy nakonec velmi posílily a přivedly k dalším funkčním nástrojům, které využívám pro sebe i své klienty.

Můj život je plný menších i větších zázraků, některé z nich jsou na mé cestě životem zásadní

  • seznámení s mým mužem Pavlem v 17 letech
  • spontánní prožití rozšířeného stavu vědomí v 19 letech
  • vyléčení z plicního onemocnění ve 23 letech
  • porody mých dětí, zejména druhého syna, který mi přepsal vědomí ve 30 letech
  • 4 měsíce cestování po Evropě s celou rodinou v 37 letech
  • 21 denní pěší pouť do Garabandalu – 300 km, při které jsem 13 dnů nejedla v 38 letech a pouť do Lurd 600 km v 39 letech
  • naše 4. dítě, které se narodilo po 4 spontánních potratech ve 40 letech

Jsem mámou 2 dcer a 2 synů, jsem partnerkou mému muži více než 25 let. Společně s mužem provozujeme komunitní prostor Čarokrásnou chaloupku u Babky.

Moje děti jsou mi velkými učiteli. Díky nim jsem poznala celou škálu svých emocí, naučila jsem se je přijímat a využívat jejich dar. Poznala jsem, co to znamená vychovávat děti v laskavosti, ale v důslednosti. Poznala jsem, jak nezbytná je ve vztahu k dětem důvěra a respekt. Všechny svoje nabyté zkušenosti ráda sdílím v projektu Cesta rodiny

Naše partnerská pouť také nebyla vždy procházkou růžovým sadem. Poznali jsme se v 17 letech a učili se mnoho let vzájemně a s respektem komunikovat, sdílet své pocity, později jsme se učili práci s intimitou a blízkostí. A výsledkem je, že jsme i po více než 25 letech stále zamilovaní. Dnes tuto naši cestu a zkušenosti sdílíme na workshopech pro páry

MÁ RODINA

Pro partnery

MÉ POSLÁNÍ

Pro partnery

Mým posláním je pomáhat dospět do síly, zralosti a plného zdraví. Do jasného vědomí, že život je z velké míry v našich rukou, že jsme tvůrci nikoli oběti. Obrací se na mne lidé v případě, že potřebují pomoci v náročnějších životních situacích, při nemocech, chtějí podporu při rozhodnutích, něco je v životě trápí či touží po dítěti. Pomáhám při životních přechodech, milnících, kdy je třeba zastavit se a věnovat si čas a prostor.

Ráda inspiruji a podporuji ke kvalitním vztahům v rodinách, k objevení vlastní hodnoty a přijetí sebe jako úžasné jedinečné bytosti. Tvořím, vedu a lektoruji od roku 2010. Pořádám workshopy pro děti, dospívající i dospělé, rodinám se věnuji i v online projektech, jsem certifikovanou poradkyní vědomé plodnosti, lektorkou, průvodkyní, inspirátorkou. Je pro mě důležitá atmosféra, péče a zejména pocit bezpečí.

Vzdělávám se prakticky neustále. Vystudovala jsem 4 roky na Škole přírodní medicíny v Praze.

U buddhistické mnišky Tsultrim Allione jsem se naučila metodu FYD, kterou využívám při práci se stíny. Jsem ve výcviku metody FYD – Pečuj o své démony, v roce 2024 po 3. modulu a závěrečných zkouškách budu certifikovanou průvodkyní této metody. 

S mým mužem pravidelně naštěvujeme zahraniční rozvojové programy Learning Love Institute s inspirativními průvodci, terapeuty a partnery Krishem a Amanou (Španělsko, Itálie)

Prošla jsem 2 roky kontemplativními setkáváními pro průvodce Genových klíčů. GK studuji od roku 2016, absolvovala jsem workshop přímo s autorem tohoto učení Richardem Ruddem.

Jsem certifikovanou průvodkyní přirozené a vědomé plodnosti. 

MÉ POZNÁNÍ

Pro partnery

Další vzdělání: 

Certifikovaný výcvik energetické masáže Access Bars

Workshop Somatic experiencingItta Wiedenmann

Workshop léčivý hlas – Jill Purce

Workshop holotropní dýchání – Stanislav Grof

Vzdělávací program Výchova ke vztahům se zahrnutím sexuality, kurz školské primární prevence MŠMT – Ostrava

Rebirthing dýchání –  workshop v Itálii (Dolomity)

Kurz Lunární jogy – Martina Mangová

Tantrická partnerská masáž – Umění milování

Kurz hormonální jogy – Michaela Votrubová

Workshop a seminář AKKLAY – mocná síla ženy úroveň 1 a 2 –  Prof. Hernan H. Mamani (knihy Kurandera a Hadí žena)

Tajemství pánevního dna – Petra Levá

Certifikované kurzy přirozené plánování rodičovství, řešení neplodnosti, kojení a návrat plodnosti a kurz poradce PPR – Cenap

Léčení jizev, Retreat pro páry – Denisa Palečková a Richard Vojík

Celostní antikoncepce – Jane Bennett australská lektorka

Seminář Porod doma a intuitivní kresba – Lucie Suchá Groverová

 Workshop sebeléčení – Clemens Kuby

 Seminář Porod v našich rukou – Michal Odent a další

MÉ SPOLUPRÁCE

Pro partnery

Od roku 2012 vystupuji aktivně a přednáším na konferencích, festivalech, školách i v médiích. Napsala jsem desítky článků do různých časopisů.

Pokud pořádáte zajímavou akci nebo festival a máte zájem o spolupráci nebo o článek, neváhejte mě kontaktovat