Od dívky k ženě

Víkendový sbližovací program pro mámy a jejich dospívající dcery

13. – 14. 7. 2024 – obsazeno

Pokud je obsazeno, máš zájem o místo náhradníka nebo o nový termín, vyplň formulář, budeme Tě kontaktovat.

V období dospívání naše dcery postupně dozrávají v ženy. Prožívají často náročné období, kdy jsou ještě děti, ale jejich tělo již začíná být ženské. Tento pobyt nám maminkám pomůže přijmout skutečnost, že se z naší holčičky stává žena a dcerám přinese podporu, že v tom nejsou samy. 

  Budeme poznávat jiné ženy a dívky a vytvářet nová přátelství

  Interaktivní povídání o změnách v dospívání

  Společné a hravé tvoření

  Čas na sblížení a propojení

  Rituál Menarche – oslava dospívání

  Wellness a relax propojující večer 

  Setkání v červeném stanu a uctění času dospívání

  Úvolňující atmosféra, legrace a krásno

  Pobyt je koncipován pro mámu a jednu dceru

  Program pracuje s tím, že dospívající mnohem lépe přijímají citlivé informace ve skupině, kde na ně není přímá pozornost. 

  Pobyt kromě posílení vztahu mezi mámou a dcerou, otevírá pro holky prostor, kde se mohou zábavnou interaktivní hravou formou dozvědět více o období dospívání a intimitě.

  Pro partnery

  Workshop je určen pro všechny mámy, které

  N

  chtějí posílit a prohloubit vztah s dcerou

  N

  chtějí s dcerou otevřít téma dospívání

  N

  chtějí být dceři v dospívání oporou

  N

  chtějí si užít hravý společný víkend

  N

  chtějí poznat nové ženy a slečny 

  Kdo vás bude workshopem provázet?

  Pro partnery
  N

  Vaši průvodkyní workshopem – Katy Sacharí Juřenčáková

  N

  Máma dvou dcer a dvou snyů. Milovnice rituálů a ženských kruhů. Průvodkyně dospívajících na školách v projektu zdravedospivani.eu

  N

  Certifikovaná poradkyně přirozené plodnosti, vystudovala školu přírodní medicíny, je průvodkyní a tvůrkyní rituálů, ráda jde do hloubky. Miluje objevování struktur vnitřních programů.  

  Víkendový pobyt s ubytováním stravou a programem pro mámu a dceru stojí

  6 500 Kč

  Praktické informace

  Program začíná v sobotu v 10:00 hod a končí v neděli po obědě kolem 15. hodiny.

  Kapacita víkendu je omezena na 9 párů, je tedy třeba si místo včas rezervovat uhrazením nevratné zálohy 3 000 Kč. Zálohu je možné převést na další pobyt v případě zajištění náhradníků.

  Součástí ceny je program a domácí kvalitní, zejména bezmasá strava. Ubytování na povlečených matracích ve vlastní spacím pytli. Sauna a relax pro mámy a dcery.

  Na chaloupce je možné ubytovat se už od pátku. Spí se na matracích ve vlastním spacím pytli a cena za tuto noc/os. je 300 Kč.

  Podrobné informace o tom, co vzít s sebou, obdržíte po závazném přihlášení.

  Pro partnery

  Místo konání

  Pro partnery

  Hvozdnice 72, Praha Západ, 252 05

  ČAROKRÁSNÁ CHALOUPKA U BABKY

  Budeme mít pro sebe útulné zázemí zrekonstruované komunitní chaloupky ve Hvozdnici.

  sál v podkroví, obývací místnost s krbem

  jídelna s kuchyňským koutem, kachlovými kamny a kávovarem

  venkovní terasy a zahrada

  sauna s venkovním ochlazováním

  parkoviště pro 5 aut. Další parkování je možné pro 3 auta na parkovišti z ulice Slepá, 2 podél cesty z ulice Hlavní a ostatní u mateřské školky

  Reference od účastníků

  Víkend Od dívky k ženě se konal v Čarokrásné chaloupce. Interiér i zahrada byly opravdu čarokrásné. A čarokrásný byl komplet celý víkend. Nádherná atmosféra, skvělá skupina, báječný program, úžasná průvodkyně a její rodina. Smích, klid a pohoda, zajímavé informace, tvoření. Spousta krásných zážitků. Tolik dojemných okamžiků, kdy mnoho očí nezůstalo suchých. Božské jídlo. Kéž tohle zažije každý rodič se svým dítětem. Informace z víkendu předejdou zbytečnému trápení v dospívání, upevní vztah mezi dívkou a maminkou. Škoda jen, že to tak šíleně rychle uteklo.
  Eva a Eliška

  Dekuji za usporadani krasneho seminare. Ani jsem necekala, jak hluboky, prijemny a obohacujici muze byt. Je znat, ze se tematu venujete jiz dlouho a delate to s laskou a peci. Citila jsem se s dcerou v bezpecnem prostredi a opecovana. Na seminar jsem nejela kvuli dobrotam a hadrikum, ale byla to pro me takova tresnicka na dortu celeho dne. Den je koncipovan a dumyslne veden od vzajemneho seznameni az k vecernimu ritualu a plyne s lehkosti a hravosti. Sila sdileni a vzajemne mile zenske a divci pritomnosti zpusobi, ze divky se prestavaji stydet a nahlizeji do zenskych temat s naslouchajici mysli a s otevrenym srdcem. Seminar mi a me dceri, doufam, pomohl otevrit vratka ke spolecnemu mamodcerovskemu sdileni a za to citim velky vdek. S laskou 
  Pavlína a Ida
  S mou desetiletou dcerou jsme se zúčastnily semináře Od dívky k ženě. Obě jsme si to spolu moc užily. Byl to pro nás nádherný zážitek blízkosti, otevřenosti a hravosti. Program byl pestrý a přirozeně plynul. Moc se mi líbila tvořivá forma, jakou byly dívkám podány informace o ženském cyklu. Katka a Petra jsou velmi zkušené, citlivé a moudré ženy, které nám umožnily zažít dar ženského sdílení a tvoření. Vnímám jako obrovský přínos, že měla moje dcera možnost slyšet vyprávění o ženské tématice také od jiných žen a také byla velmi obohacující přítomnost dívek různého věku od 8 do 14 let. Moc děkuji a doporučuji všem ženám a dcerkám.
  Linda a Sára
  Děkujeme za nádherný, skutečně výtečně zorganizovaný a naplněný program, který nám dal možnost věnovat se samy sobě a dozvědět se mnoho…….to se ani nedá popsat a ty emoce na konci byly skutečně silné. Moc jsme si to užily a určitě nás to někam posunulo.
  Petra a Magda
  Jsem opravdu ráda, že jsme s Terkou přijely. Máme spolu dobrej a blízkej vztah, založenej na důvěře. A společný čas u Tebe nás ještě sblížil. Měly jsme prostor se na sebe naladit, společně něco prožít, jen my dvě – jako na začátku jejího života, když se narodila. Byl to pro mě moc krásný a důležitý čas spolubytí. My dvě spolu, i s dalšími ženami a jejich dcerami. A věřím, že i pro Terku. Že to bylo něco, na co se nezapomíná. Sice to teď třeba úplně zapadne. Ale střípky prožitků, slov, obrazů se budou v různých situacích v jejím životě v pravý čas objevovat. Díky. Petra Hanelová, lektorka vědomého rodičovství www.petrahanelova.cz
  Petra a Terka

  Víkend s tématem od dívky k ženě k nám přišel z nebe v pravý čas. Již déle jsem to měla v plánu, ale dosud se nepodařil uskutečnit. Přihlásily jsme se týden před pobytem a pár dní nato dcera dostala svou první menstruaci. Na víkend se moc těšila a byl pro nás obě moc příjemný. Jsem vděčná, že s dcerami můžeme sdílet všechna témata, moc jim to přeji a někdy trochu závidím, protože jsem to takto v rodině nezažila. Společenství žen a dívek, sdílení a otevřenost vůči všemu, co během víkendu přicházelo se nám moc líbilo. Čas příjemně plynul, nejintenzivněji jsem prožívala pobývání v červeném stanu a sdílení žen o zkušenostech se začátky menstruace. Už teď se těším na pobyt s mladší dcerou.
  Monča a Ema