Od chlapce k muži 

Sbližující a dobrodružný víkend pro mámy a syny 

19. – 21. 7. 2024 (9 – 16 let) – obsazeno

Pokud je obsazeno, máš zájem o místo náhradníka nebo o nový termín, vyplň formulář, budeme Tě kontaktovat.

V období dospívání se připravujeme s důvěrou propouštět naše syny do mužského světa. Tento pobyt nám maminkám pomůže přijmout skutečnost, že se z našeho chlapečka stává muž a synům přinese podporu, že v tom nejsou sami. 

  Budeme mít čas jen pro sebe navzájem. Pobyt je koncipován pro mámu a jednoho syna

  Budeme si hrát, tvořit, sdílet a užívat si, že jsme spolu

  Poznáme jiné mámy a kluky a vytvoříme nová přátelství

  Interaktivní povídání formou hry o čase dospívání a na co se máme připravit

  Odpočineme si, dobře a kvalitně se najíme, společně se zasmějeme 

  Dobrodružná výprava pro kluky a čas odpočinku a sauna pro mámy

  Budeme se inspirovat a obohacovat ve věkově různorodé skupině

  Pobyt kromě posílení vztahu mezi mámou a synem, otevírá pro kluky prostor, kde se mohou zábavnou interaktivní hravou formou dozvědět více o období dospívání, intimitě a vztazích. Je to příležitost, jak řici synovi to, co už možná od rodičů nechce slyšet. Dospívající mnohem lépe přijímají citlivé informace ve skupině, kde na ně není přímá pozornost. 

  Pro partnery

  Kolikrát máme čas jen pro svého jednoho syna a můžeme mu věnovat plnou pozornost?

  N

  Z vývojového hlediska v období dospívání, než vejdou kluci plně do mužského světa, nástává čas, kdy ještě potřebují mít mámu pro sebe, aby měli příležitost zeptat se na některé často až intimní otázky, aby trochu více nahlédli a možná i porozuměli ženskému světu. 

  N

  Pokud jim tuto příležitost dopřejeme, dáváme jim jako mámy skvělou výbavu do dalších mužsko/ženských vztahů.

  N

  Tento víkend chceme vytvářet bezpečné prostředí, aby se mohly tyto zázraky stát.

  N

  Vhodné pro všechny mámy synů od 9 let

  Kdo vás bude workshopem provázet?

  Pro partnery
  N

  Vaši průvodci víkendem Katy a Pavel Juřenčákovi

  N

  Rodiče 4 dětí, dvou synů a dvou dcer. Dlouholetí partneři. 

  N

  Průvodci dospělých i dospívajících. Organizátoři workshopů, víkendů a poutí. Tvůrci komunitní Čarokrásné chaloupky

  N

  Spolutvůrci komunitní školy. Katy přednáší pro dospívající na školách v projektu zdravedospivani.eu. Pavel pomáhá dětem z dětských domovů v projektu Patron.

  Víkendový pobyt s ubytováním stravou a programem pro mámu a syna stojí

  6 990 Kč

  Praktické informace

  Program začíná v pátek v 18 hodin společnou večeří a končí v neděli po obědě kolem 15. hodiny. 

  Kapacita víkendu je omezena na 9 párů, je tedy třeba si místo včas rezervovat uhrazením nevratné zálohy 3 000 Kč. Zálohu je možné převést na další pobyt v případě zajištění náhradníků.

  Součástí ceny je program a domácí kvalitní, zejména bezmasá strava. Ubytování na povlečených matracích ve vlastní spacím pytli. Sauna pro ženy a výprava pro syny.

  Podrobné informace o tom, co vzít s sebou, obdržíte po závazném přihlášení.

  Pro partnery

  Místo konání

  Pro partnery

  Hvozdnice 72, Praha Západ, 252 05

  ČAROKRÁSNÁ CHALOUPKA U BABKY

  Budeme mít pro sebe útulné zázemí zrekonstruované komunitní chaloupky ve Hvozdnici.

  sál v podkroví, obývací místnost s krbem

  jídelna s kuchyňským koutem, kachlovými kamny a kávovarem

  venkovní terasy a zahrada

  sauna s venkovním ochlazováním

  parkoviště pro 5 aut. Další parkování je možné pro 3 auta na parkovišti z ulice Slepá, 2 podél cesty z ulice Hlavní a ostatní u mateřské školky

  Reference od účastníků

  Jsem vděčná,  že přes různé překážky….jako byla nechuť syna “ být tam tak dlouho“ nebo i daleká cesta, jsme na pobyt v Čarokrásné chaloupce u Babky jeli. Po celou dobu vládla uvolňující atmosféra, bez příkazů. Do her se může zapojit, kdo chce. Každé i nahodilé téma se bere s respektem. Je dovoleno plakat a taky se objímat, bez pocitu trapnosti…..a to vše díky rodině Juřančákových…spolupracovaly jejich děti a právě jejich bezprostřednost, nakazila mého syna a začal mi říkat věci, které tajil. Více se mnou diskutuje. Děkuji za rodinku, která to, co učí, také žije.

  Liduš a Leo

  Milé ženy a milí muži, moc děkujeme za společný víkend. Ještě teď s Honzou z víkendu čerpáme. Honzovi se zpočátku moc jet nechtělo a musel vystoupit ze své komfortní zóny, ale po víkendu se vyjádřil, že by jel na víkend Mámy a synové 2 se stejnými lidmi. Děkuji za čarokrásný pobyt v čarokrásné chaloupce. Je to moc inspirující prostředí, které působí velmi harmonicky. Moc jsme si to užili a zvažuji nějakou další akci.
  Katka a Honza
  Ahoj Katy a Pavle, víkend se nám moc líbil a přišel v době, kdy jsme ho oba s Davidem potřebovali. Jeho počínající puberta a hraní na počítači a můj nedostatek času nebyly tou nejlepší kombinací a tak jsme na sebe byli trochu protivní. Když jsme se vrátili, bolela mě odpoledne hlava a ještě nikdy se nestalo, že by o mě David tak pečoval. Opravdu je vidět větší vzájemná ochota si vycházet vstříc a jsme oba milejší. Byla to skvělá kombinace zábavy, legrace a zároveň celkem hlubokých a dojemných témat. Taky myslím, že jsme se sešli jako dobrá skupina. Máte oba dar předávat lidem hodně ze sebe a tvoříte tak skvěle se doplňující tým. Pavle s klukama ti to jde úplně přirozeně a hned tě berou. Katko, ty máš dar na každém vidět a ocenit to nejlepší a vytvořit prostor, kde se opravdu dějí zázraky. Mějte se krásně a snad zase někdy na viděnou.
  Lenka a David
  Z víkendu ve mě doznívají krásné pocity. Myslím, že se povedlo vytvořit přátelskou a bezpečnou atmosféru, zároveň se kluci bavili a zažili jsme si i spousty legrace. A i my mámy jsme měly možnost si sdílet naše zkušenosti a zážitky na chvíli i bez kluků. Většina programu pak byla společná. Vlastně mě až překvapilo, jak kluky bavili i takovéty jemnější techniky, masáže, sdílení apod. Byli naprosto upřímní, otevření a nestyděli se. Já jsem moc ráda, že jsem na takový víkend mohla jet. Často jsem někde viděla víkendy pro mámy a dcery nebo pro táty a syny a říkala jsem si, že je to nefér, že neexistuje nic pro mámy a syny. A pak za pár dní jsem narazila na tento víkend. Takže jsem ani moc neváhala a přihlásila nás tam. Jak říkal můj syn, připadalo mu to jako na skvělém táboře. Hra o dospívání byla moc zábavná a pro kluky naprosto nenásilná a přirozená forma, jak se o všem dozvědět.
  Lenka a Patrik
  Milé Ženy, Ještě jednou chci poděkovat za krásný víkend pro matky a syny, z jehož energie stále čerpám. Danovi tento víkend dodal sílu na změnu – z pohodlí pardubické waldorfské školy, kde nemusel takřka nic dělat, ale vztahy ve třídě byly velmi nezdravé, se rozhodl přejít na „klasiku“, která mu sice bere volný čas na domácí přípravu, ale v třídním kolektivu může být sám za sebe, nemusí hrát žádnou roli, aby zapadl a nebyl sám na periferii…. Nebudu předstírat, že je u nás vše zalité sluncem, to určitě ne, ale už si umíme lépe nastavit pravidla komunikace…. Díky Vám za to co děláte a oba se těšíme v tomto roce znovu na viděnou. P. S. Naše semínko se v čase vánočním probudilo k životu 
  Katka a Dan